Önce Okudular Sonra Bağışladılar

Beçin İlkokulu ana sınıfı öğrencileri sınıf öğretmenleri Kader Duman rehberliğinde 25 Eylül 2018 tarihinde başlamış oldukları ‘100 güne 100 kitap ‘ eTwinning projesi kapsamında aileleriyle beraber okudukları kitapları Milas İlçe Halk Kütüphanesine ve Milas Çocuk Kütüphanesine bağışladılar.

Öğrencilerin hayal dünyasının gelişmesi, kelime dağarcığının artması ve kitap sevgisinin aşılanmasın için yürütülen proje kapsamında öğrenciler Milas Çocuk Kütüphanesine üye oldular. Ebeveynler 100 gün boyunca evde çocuklarına hikaye kitabı okudular. Kitaplar için kumbara ve kitap çantası oluşturuldu. Hikaye kitapları ailelerin hazırlamış olduğu karakterlere uygun kostümlerle canlandırıldı.

Anneanneler, babaanneler ve dedeler sınıfta hikaye kitabı okudular. Milas İlçe Halk kütüphanesinde gönüllü olarak çalışan psikolog Aynur Öztürk eşliğinde ‘  kitapla drama ve oyun ‘ etkinliği geliştirildi. Ebruli sanatı ile kitap ayracı oluşturuldu. Kumbarada biriken paralar ile proje ortağı olan Kütahya Hediye Güral anaokulundaki öğrencilere hikaye kitabı alınarak gönderildi .

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir