Kaybedilen Seçimin Faturası Kesiliyor

CHP Ortaca İlçe Başkanı imzası ile 30 üyenin disipline sevk edildiği, kesin ihraç istemiyle savunmalarının istendiği iddia edildi.

CHP Ortaca İlçe Başkanlığı tarafından partide hala yönetim kurulu üyeliği yapanlarında aralarında bulunduğu 30 üyenin kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiği iddia edildi.

Evren Tezcan imzası ile gönderilen yazıda ihracı istenen üyelerden savunmaları istendi. İhraç istenilen üyeler arasında halen Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Yıldırım, eski Belediye Başkan Adaylarından ve Kongre Delegelerinden Orhan Karaçelik, Eski Belediye Meclis Üyelerinden Mehmet Ali Avcı, Serpil Koç, Cemil Durak’ın yanı sıra Karaçelik soy ismindeki üyelerin büyük çoğunluğunun da aralarında partinin çok önemli isimlerinin yer aldığı belirtiliyor.

CHP Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan imzası ile aralarında halen Yönetim Kurulu Üyelerinin de bulunduğu parti üyelerine gönderilen yazıda şu ibarelere yer verildi.

“31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Cumhuriyet Halk Partisi Ortaca Belediye Başkan ve Meclis üyesi adaylarına karşı Ortaca Demokrat Parti adaylarından yana açık çalıştığınız tespit edildiğinden;

Yönetim Kurulumuzca 12.04.2019 tarih ve nolu karar gereği tüzüğümüzün

Madde -68

1.Kesin Çıkarma cezası gerektiren parti suçları ( e) parti adaylarına karşı yada başka parti adaylarından yana açık ya da gizli çalışmak; maddesine göre tedbirli olarak kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edileceğinizden (7) yedi gün içinde 19.04.2019 Cuma günü saat 17.00’e kadar savunmanızı yazılı olarak aşağıda belirtilen adrese göndermenizi rica ederim.”

Disiplin kurulunun vereceği kararın önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir