1 Milyon Domates Fidesi Toprakla Buluşuyor

2014 Yılında göreve geldiği tarihten itibaren örtü altı seracılığa büyük önem veren Belediyecilik faaliyetlerinden kalan zamanını çiftçilerle ve tarım arazilerini gezerek geçiren Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan örtü altı seracılıkta Çameli’nde Denizli geneline rol model olduklarını söyledi. İlçenin emin adımlarla tarım kenti olma yolunda ilerlediğini belirten Belediye Başkanı Arslan; “Belediyemizin Tarım Danışmanı sürekli örtü altı seracılıkta çalışmaları devam ediyor. Toprak analiz çalışmaları yapılıyor. Yine bu yıl da Çameli Belediyesi olarak Örtü Altı Sebze Yetiştiriciliğinde değişimlere, eğitimler ve çiftçilerimize geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da üreticilerimize gerekli desteği vermeye devam ediyoruz. Bu Sezon Çameli genelinde yaklaşık 1 milyon ve üzeri domates fidesi toprakla buluşuyor” dedi.

Başkan Arslan İlk Fideyi Dikti

Tarım ve Üreticinin işini kolaylaştırmak daha fazla destek olmak için her türlü yardımı ve girişimi yaptıklarını belirten Başkan Arslan; “Bölgemizde tersine göçü durdurmak ve yıllar önce seracılık alanda göç edenleri geri getirmeyi amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı. Başkan Arslan sezonun ilk fidesi olan Kınalı Türü Kokteyl Domates fidesini toprakla buluşturarak hasadın bereketli geçmesini diledi.

Organik Ve Kaliteli Ürün Elde Edeceğiz

Çameli Ziraat Odası Başkanı Hamit Tuncer ; “Çameli’de Örtü altı seracılık faaliyetlerinde yaz dönemi dikimlerimiz başladı. Yaklaşık 680 dekar alanda 156 Çiftçimiz ile Çameli Kınalısını diktik. Amacımız daha fazla ürün almak ve kaliteli organik bir ürün elde etmek. Sezon Sonunda 20 bin ton Domates üretimi yapıp ihracat yapmaktır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir