Yeşil ve Mavi Arasında Koştular

Hasan Telli – 21K Yarı Maraton, 10K, 5K, 2K Halk Koşusu ve Junior olmak üzere 5 farklı kategoride bu yıl üçüncüsü düzenlenen RunDatça, her yaştan profesyonel ve amatör koşuculara muhteşem Datça doğası ve ikliminde koşu deneyimi sundu.
RunDatça’ya katılan sporcuları,doğayla baş başa kalabilecekleri eşsiz bir parkur karşıladı. Ege ile Akdeniz’i birbirine bağlayan Datça Yarımadası’nda yeşil ve maviyi buluşturan Run Datça parkuru, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.5 kategoride, 700’ün üzerinde katılımcı ile gerçekleşen yarış, gerek sporculara gerekse Datça halkına spor ve eğlence dolu bir hafta sonu yaşattı.
21K Yarı Maratonu’nda erkeklerde Ömer Oklu parkuru 1 saat 22 dakikada tamamlayarak birinciliği elde ederken, Hasan Sarı ikinci, Barış Bülbül üçüncü oldu; kadınlarda ise Aysun Karaoğlu 1 saat 41 dakikalık derecesi ile birinci oldu. Itır Uz ikinci, Ayşegül Şentürk üçüncü oldu.


Run Datça; T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Datça Belediyesi, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’nın destekleri ile gerçekleştirildi.
Laçin Mimarlık ve İnşaat, Datça Sapphire Hotel, Ahu Hastanesi, markaları sponsorlukları ile RunDatça’nın gerçekleşmesi için önemli destek sağladılar.
Bu yıl programa eklenen Run Datça Junior koşusu büyük ilgi gördü. 6 – 15 yaş aralığındaki tüm çocukların yarışma fırsatı bulduğu organizasyon, 500m ve 1 km mesafelerinde gerçekleşti. Run Datça Junior koşusu, özellikle Datça ve çevre beldelerde yaşayan ve spor yapma fırsatı bulamayan küçüklere spor ile tanışma fırsatı sundu.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir