İki Parti Anlaştı Aday Özdağ

Hasan Telli/ Muğla- Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli görüşmesinin perde arkası ortaya çıktı. Seçimlerde AK Parti Adana, Mersin ve Manisa’da MHP adayını destekleyecek. MHP Aydın ve Muğla’da AK Parti’nin adayını destekleyecek.  Cumhur İttifakı, Millet İttifakı’nın anlaştığı 21 il yeniden ele alacak.
Muğla’da AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayının ise önceki dönem Manisa Milletvekili Prof. Dr. Selçuk Özdağ olduğu gelen bilgiler arasında. Yerel seçimler öncesi Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için ismi geçen Özdağ Manisa’da MHP adayı ile seçime gitme kararı verilince ikinci tercihi olarak gördüğü Muğla’dan aday oluyor. Parti teşkilatı tarafından Muğla adaylığı teklif edilen Özdağ’ın teklifi kabul ettiği gelen bililer arasında. Büyükşehir adayının açıklanmasının ardından İlçe belediye başkan adaylarının da önümüzdeki hafta gurup toplantısı sonrasında açıklanması bekleniyor. Muğla da AK Parti ve MHP tabanının da tanıdığı ve bilinen bir isim olan Özdağ’ın Muğla İçin değişimin başlangıcı olacağı belirtiliyor.
SELÇUK ÖZDAĞ KİMDİR
Selçuk Özdağ, 7 Ağustos 1958 tarihinde Kırıkkale’de dünyaya geldi.
İlk ve orta eğitimini Ankara’da bitiren Özdağ, Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler Bölümü ve Manisa Gençlik ve Spor Akademisinden mezun oldu. Üniversite mezuniyetinin ardından Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalında 1997 yılında yüksek lisansını tamamladı. 2003 yılında doktora eğitimini bitirdi. 2012 yılında ise Doçent oldu.
1975 senesinde, henüz öğrenciyken gitmeye başladığı Manisa Ülkü Ocakları’nda aktif siyaset ile ilgilenmeye başladı.
İlerleyen dönemlerde Büyük Birlik Partisi’nin kurucu ekibinde yer aldı. Bu partide 17 sene çeşitli mevkilerde görev aldı.
Muhsin Yazıcıoğlu’nun şahadetinden sonra Büyük Birlik Partisi’nden ayrılan Özdağ, 2011 seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 24. Dönem Manisa Milletvekili olarak seçildi.
2013-14 AK Parti Genel Merkez Sosyal İşler Başkan Yardımcılığı, 2013-14 AK Parti Genel Merkez Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevlerinde bulundu.
2015 seçimlerinde, 26. Dönem Manisa Milletvekili olarak yeniden TBMM’ye giren Selçuk Özdağ, 12 Eylül 2015 tarihinde yapılan AK Parti 5. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçilmiştir. Kongre sonrası yapılan ilk MKYK toplantısında ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı olarak görevlendirilmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir