Sahte Kahraman

Muğla’da görülen suikast davasında geçtiğimiz aylar da duruşmaya HERO (kahraman)yazılı tişörtüyle gelen MAK timinde görevli eski astsubay Gökhan Güçlü esasa ilişkin savunmasına başladı. Güçlü “ Savcı hastaneye giderek şehit polislerle ilgili delillere müdahale etmiştir” dedi. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ “Her şeyin bir uslübu vardır. Ne demek savcı gitmiş belgeleri değiştirmiş demek” dedi. Güçlü’nün avukatı ByLock kullanmaktan tutuklanmıştı.
Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilgili 43’ü tutuklu 47 sanığın yargılanmasına Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. MAK timinde görevli eski astsubay Gökhan Güçlü esasa ilişkin savunmasına başladı.
HERO tişörtü ile gelmişti
MAK timinde görevli astsubay Gökhan Güçlü geçtiğimiz ay yapılan duruşmaya üzerinde HERO (kahraman) yazılı tişörtle gelmişti. Güçlü savunmasında “ Benim tek suçum asker olmak. Askeri mahkemede yargılanmayı tercih ederdim. Ben terör operasyonu var diye Marmaris’e gittim. Büyük bir terör operasyonu olduğu için sıkı yönetim ilan edildiğini düşündüm. Ta ki polisler bize ateş açıncaya kadar” dedi.
FETÖ’cü değilim dedi
HERO tişörtüyle gündeme gelen Güçlü “Ben FETÖ’cü değilim. Darbeci değilim. Terörist değilim. Vatan haini değilim. Burada ben değil komuta kademesinde bulunanlar yargılanmalıydı. Karadayı dizisinde bir başsavcı var. Savcının karanlık işlerini ortaya çıkartmaya çalışıyor. Bizim davanın savcısı şehit polislerle ilgili hastaneye giderek delillere müdahale etti” dedi. Bunun üzerine mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ “verdiğin bu örnek hiç uygun bir örnek değil. Her şeyin bir uslübu vardır. Ne demek savcı gitmiş belgeleri değiştirmiş demek. İspatla bakalım hangi savcı gitti söyle” dedi.
Avukatı tutuklanmıştı
Gökhan Güçülü’ye HERO yazılı tişörttü gönderen kardeşi Bahar Güçlü hakkında örgüt propagandası yapmaktan dava açılmıştı. Öte yandan Güçlü’nün Avukatı Deniz Akbulut MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davanın sanıklarından Hamza Ali Ece ile tutuklu jandarmalar arasındaki irtibatı sağladığı ve ‘ByLock’ kullanıcısı olduğu gerekçesiyle tutuklanmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir