Kontrol Altına Alınamıyor

Muğla’da saat 14.25 sıralarında çıkan orman yangını devam ediyor. Menteşe Mahallesi Zeytinköy Mahallesi ile Dağpınar Mahallesi arasında başlayan orman yangınına havadan ve karadan müdahale devam ediyor.
Muğla Menteşe’ye bağlı Zeytinköy Mahallesi’nde çıkan orman yangın alanına 4 amfibik uçak, 7 helikopter, 37 arazöz ve 2 dozer sevk edildi. Rüzgar nedeniyle yangını kontrol altına almakta güçlük çekiliyor.  Alevlerin Zeytinköy yerleşim alanını tehdit etmesiyle köyde tahliye işlemi başladı…
****
Muğla’nın Menteşe ilçesi Zeytinköy Mahallesi’nde başlayan orman yangını rüzgarın da şiddetiyle devam ediyor. Alevlerin konutlara yaklaşması nedeniyle Zeytinköy’de yaşayanların evlerini tahliye etmesi istenmişti. Tahliye sonrası evler ve ahırlar alev alev…
*****
çevre illerden takviye ekipler de yangın alanında… 30 ev yandı… yangın kontrol altına alınamıyor…
****
Alevlere havadan ve karadan müdahale sürerken, köylüler de söndürme çalışmalarına kazma küreklerle destek veriyor.
****
Öğlen saatlerinde Muğla merkez Menteşe ilçesi Zeytinköy yakınlarında çıkan orman yangınına 4 uçak, 11 helikopter, arazözler, çok sayıda işçi, köylüler ve Muğla Jandarma Komando Birliği’ne bağlı askerler müdahale etti. Yangın söndürme çalışmalarına Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ve iş makineleri de destek veriyor.
AFAD ve UMKE ekiplerinin de hazır bulunduğu köyde alevlerin köydeki evlere sıçraması sonucu çok sayıda ev yandı. Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız da yangın mahallinde söndürme çalışmalarını takip ediyor. Öğlen saatlerinde başlayan yangının rüzgarın etkisiyle etkin müdahaleye rağmen çok suratli yayıldığını belirten Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, “Tüm ekipler yangına havadan ve karadan müdahale ediyor. Ancak rüzgar nedeniyle yangın çok suratli yayıldı. Çalışmalarımız devam ediyor. Can kaybımız yok. Ancak ne kadar ev yandığı ve telef olan hayvan olup olmadığı konusunda henüz bir rakam veremiyoruz. Köy 270 nüfuslu bir köy. Köyümüz dağınık bir yerleşime sahip. Yangını söndürmek için mücadelemiz devam ediyor” dedi.
Ekipler alevlerle mücadeleye yoğun bir şekilde sürdürürken, yangının kısmen kontrol altına alındığı belirtildi.
*****
Ayrıntılar geliyor….

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir