Suikastçiler Tahliye İstedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik suikast girişiminde bulunan darbeci asker ara karar öncesi taleplerini mahkemeye iletti. Darbeci askerler mağdur olduklarını ve tutuksuz yargılanmak istediklerini söyledi. Eski astsubay Aydın Özsıcak “bir gün önce kahramandık. Bir gün sonra vatan haini olduk. Ancak ben vicdanen rahatım. Rahat uyku uyuyabiliyorum” dedi.
15 Temmuz 2016 tarihinde Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele saldıran 2 polis memurunu şehit eden suikast timindeki askerler mağdur olduklarını söyleyerek tutuksuz yargılanmak istediler. Eski astsubay Aydın Özsıcak “bir gün önce kahramandık. Bir gün sonra vatan haini olduk. Ancak ben vicdanen rahatım. Rahat uyku uyuyabiliyorum. Tutuksuz yargılanmak istiyorum. Bir yıldır tutukluyuz. Bu tutukluluk artık mağduriyet yaratıyor. Tutuksuz yargılama kararını vermek sizin için bu kadar zor olmasa gerek. İçeride bir yıl 10 yıl gibi geçti” dedi.
Eski yüzbaşı Mustafa Serdar Özay “niyetinizin adil yargılama olmadığını düşünüyorum. Bu güne kadar tüm taleplerimizi hep geri çevirdiniz. Sizden bir talepte bulunmuyorum. Kendi tahliyemi talep ediyorum. OHAL şartları kalkana kadar savunma yapmak istemiyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir