Mahkeme Başkanını Tehdit Etti

 

Muğla’da görülen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik suikast davasında darbeci asker Ergün Şahin mahkeme başkanına “bir gün sizde böyle yargılandığınızda yargılama usulüne muhatap olmanızı temenni ediyorum” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatları sanığın mahkeme başkanını tehdit ettiğini söyledi. Mahkeme Gökhan Şahin Sönmezateş mahkeme başkanına “ sizin ne karar vereceğinize iddiaya girerim” dedi. Mahkeme başkanı “valla girerim iddiaya biz bile ne karar vereceğimizi henüz bilmiyoruz. Kararı biz bile bilemezken sen nasıl bileceksin” dedi.
Muğla 2’in Ağır Ceza Mahkemesinde görülen suikast davasında mahkeme heyeti sanıkların tutuklamaya ilişkin beyanlarını aldı. Üsteğmen Haydar Murat Özden, “Kendi isteğimle emniyete teslim oldum. Savcılık ve huzurunuzdaki ifadelerimle hiç çelişki yok. Aleyhimde kimse beyanda bulunmadı. Dosya kapsamında hakkımda suçu sabitleyen bir şey yok. Komutanlarım, kendileri beni görevlendirdiklerini beyan ettiler. Cep telefonum Zeki Göçmen’in verdiği emir doğrultusunda ‘kapalı’ durumdaydı. Imsak’a gidene kadar olaylardan haberim yoktu. Yarbay Fethi Şahbaz helikopterin bataryalarını söktüğümü söyledi. Ailem tarafından ağır hakarete maruz kalıyorum. İkinci oğlum ben cezaevindeyken doğdu. Toplamda 4 saat görebildim” dedi.
Binbaşı Şükrü Seymen, “Ek süre talebim var. Adil yargılanma yapılıyorsa talebimizin ciddiye alınması gerekiyor. Elimiz kolumuz bağlı. Bu ülke düzmece raporlarla Ergenekon ve Balyoz’u yaşadı. Kendimizi ispat etmemiz için ne yapmamız gerekiyor? Akıl ve mantık dışı bir şey istemiyoruz. Bakın hakim bey, bu dava kumpas davasına dönecek. Benim yerimde 4 yıl sonra başkaları oturacak” dedi. Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ ise, “Gelen talepleri değerlendirdik. Raporların sahte olduğuna dair bilimsel bir bulgu yok” dedi.
Eski yüzbaşı Ergün Şahin, “bir gün sizde böyle yargılandığınızda yargılama usulüne muhatap olmanızı temenni ediyorum. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatları sanığın mahkeme başkanını tehdit ettiğini söyledi. Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ da, Şahin’i oturması konusunda sert bir dille uyardı. Mahkeme Gökhan Şahin Sönmezateş mahkeme başkanına “ sizin ne karar vereceğinize iddiaya girerim” dedi. Mahkeme başkanı “valla girerim iddiaya biz bile ne karar vereceğimizi henüz bilmiyoruz. Kararı biz bile bilemezken sen nasıl bileceksin” dedi. Duruşma diğer sanıkların beyanlarının alınmasıyla sürüyor.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir