Şehit Annesi: İdam İstiyorum

15 Temmuz gecesi Marmaris’te darbeci askerler tarafından şehit edilen polis memuru Nedip Cengiz Eker’in annesi Güzel Ekiz duruşma salonunda ‘ oğlumdan ne istediniz. Adalet istiyorum. İdam istiyorum’ diye bağırdı. Muğla Barosu tarafından daha önce darbeci askerler için atanan avukatlar mahkeme heyetine davadan çekildiklerini bildirdi.

Duruşma salonunda sessizlik oldu

15 Temmuz gecesi Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele suiskt düzenleyen darbeci askerler iki polis memurunu şehit etmişti. Şehit polislerden Nedip Cengiz Eker’in annesi Güzel Ekiz duruşma salonuna getirelen darbece askarlara tepki gösterdi. Güzel Ekiz darbeci askerlerin bulunduğu yöne doğru ayağa kalkıp “ oğlumdan ne istediniz. Adalet istiyorum. İdam istiyorum’ diye bağırdı. Şehit annesinin bu haykırışının ardından duruşma salonunda büyük sessizlik oldu. Daha sonra darbeci askerlerin kimlik tespitlerine başlandı.

Avukatlar savunmak istemiyoruz

Birisi firar toplam 37 darbeci asker için Muğla Barosundan avukat atanmıştı. Baro tarafından atanan avukatlar duruşmaya geldiğinde mahkeme heyetine davadan çekildiklerini ve davaya bakmayacaklarını belirttiler. Mahkame heyeti Muğla Barosundan darbeci askerler için yeni avukatlar atanmasını istendi.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir