6 EMNİYET MÜDÜRÜ GÖZALTINA ALINDI

MUSTAFA İNCİ– Fetullahçı terör örgütü FETÖ’nün emniyet içerisinde ki yapılanmasına karşı düzenlenen operasyonda aralarında görevden ihraç edilen 6 eski emniyet müdürü olmak üzere toplam 25 kişi gözaltına alındı. 8 kişinin aralanmasına ise devam ediliyor. 8 ilde yapılan operasyonda gözaltına alınan emniyetçiler Muğla’ya getirilerek terörle mücadele müdürlüğünde sorgularına başlanacak.

Operasyon 8 ilde eş zamanlı yapıldı

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY operasyonu kapsamında aralarında 6 eski emniyet müdürünün de bulunduğu 25 kişi 8 ayrı ilde düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Muğla merkezli olarak aralarında İstanbul, Ankara, Bursa, Aydın, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir olmak üzere 8 ilde FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında meslekten ihraç edilen şube müdürü, emniyet amiri, komiser ve polis memurlarının da aralarında bulunduğu 33 emniyet mensubunun yakalanması için operasyon başlattı. 8 ayrı ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda aralarında 6 eski emniyet müdürü, 2 eski emniyet amiri, 1 eski başkomiser,9 eski ve halen görevde olan komiser yardımcısı, 12 eski ve halen aktif polis memuru olmak üzere toplam 25 kişi gözaltına alındı. Haklarında yakalama kararı çıkan 8 emniyet mensubunun yakalanması için operasyon devam ediyor.

Terörle mücadelede sorgulanacaklar

FETÖ/PDY yapılanması çerçevesinde gözaltına alınan 25 kişi Muğla’ya getirilerek terörle mücadele şube müdürlüğünde sorgulanacak. Aralarında eski 6 emniyet müdürünün de bulunduğu toplam 25 emniyet mensubunun Pazartesi günü savcılığa sevk edilmesi bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir