FETÖ Operasyonlarına Devam

fetö-muğla-operasyon-12-gözaltı-06082016Muğla’da (FETÖ) Fetullahçı Terör Örgütü (PDY) Paralel Devlet Yapılanması darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, iş adamlarına yönelik operasyon düzenlendi. İşadamlarına yönelik operasyonda 12 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin arasında tanınmış iş adamlarının olduğu öğrenildi. Savcılık tarafından başlatılan operasyonun devam ettiği bildirildi. Gözaltına alınan iş adamlarının 17 Mayıs’ta FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve savcılık tarafından serbest bırakılan kişiler oldukları öğrenildi.
12 İş Adamı Gözaltında
Muğla İl Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, ‘FETÖ/PDY’ye yönelik kent merkezindeoperasyon düzenledi. Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri ekipleri de operasyona destek verdi. Dün akşam saatlerinden başlayan ve bugün günün ilk ışıklarına kadar farklı adreslere yapılan operasyonlarda A.A., F.K., İ.D., M.A., Ö.D., Ş.U., T.P., V.Y., H.T., İ.Y., H.H.K. ve S.G. gözaltına alındı. İşadamlarının emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.
Savcılık Serbest Bırakmıştı
Muğla’da 17 Mayıs günü Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 14 işadamı gözaltına alınmıştı. 14 iş adamı “Suç İşlemek için Örgüt Kurma ve Üye Olma, Örgüte Finansal Destek Sağlamak, Milli, Dini ve İnsani Duyguları istismar etmek suretiyle Himmet adı altında Yardım toplama gibi” suçları işlediği iddiasıyla savcılığa sevk edilmişti. 14 iş adamı savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir