Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Tanklara Karşı Durmasını da Biliriz”

 

erdogan-cumhurbaskanı-darbe-marmaris-16072016Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tatilini sürdürdüğü Muğla’nın Marmaris ilçesinde, Silahlı Kuvvetler içerisinde bir grup tarafından yapılmaya çalışılan darbe girişimiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, tüm vatandaşları havaalanlarına ve meydanlara çıkmaya davet etti, “TSK içerisindeki bir grup, bazı girişimler içerisinde bulunmuştur. Girişimde bulunanlara gerekli cevap verilecektir. Bunlar hakkında tutuklama ve gözaltı kararları çıkmıştır. Cumhurun başı olarak tüm halkımızı şehir meydanlarına ve havaalanlarına sahip çıkmaya çağırıyorum. Milli iradenin karşısında hiç kimse duramaz. Milli irade olarak tankların karşısında durmasını biliriz. Milletimiz de milli iradenin yanında olacaktır” dedi.

Erdoğan, “Türkiye, Pensilvanya’dan yönetilecek kadar küçük bir ülke değildir. TSK içerisindeki bu küçük yapılanma gereken tavrı ve cezayı görecektir. Güçlenmenin olduğu bir dönemde bu tür girişimler kabul edilemez” diye konuştu. Kısa açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan Dalaman Hava Limanına hareket etmek için hazırlanıyor. Öte yandan Ak Parti Muğla İl Başkanlığından da parti üyelerine atılan mesajlarla tüm partilileri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bulunduğu Turban Oteli önünde toplanmaya davet etti.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir