Marmaris’e Yeni Hastane

marmaris-yeni-hastane-21032016Muğla’nın Marmaris ilçesine yeni devlet hastanesi yapılması için hazırlanan protokol, Vali Çiçek ve Milletvekilleri Öztürk ve Özyer’in katıldığı törenle imzalandı. AK Parti Milletvekili Özyer, Çevre ve Orman Bakanlığı’nın ilk kez sağlık için yer tahsis ettiğini söyledi. Protokole göre Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan Sağlık Bakanlığı’na tahsis edilen 30 bin metrekarelik alana 125 yataklı Devlet Hastanesi yapılacak.
Muğla Valiliği’nde, Orman Bölge Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü Orman ve Su İşleri 4. Bölge Müdürlü tarafından düzenlenen protokol imza törenine Vali Amir Çiçek, AK Parti Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk de katıldı.
Protokole göre, Marmaris Beldibi’nde bulunan yaklaşık 30 bin metrekare alan Sağlık Bakanlığı’na tahsis edildi.
İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, söz konusu alanda bulunan Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait bazı yapıların Milli Parklar alanında belirlenen yere yapılacağını belirterek, “Mevcut hastane yaz aylarında nüfusu 200 bini aşan Marmaris’e yetmediğinden, yeni bir hastane yapılması zorunluluk haline gelmişti. Bu gün yer tahsisinin imzalanmasıyla bu yönde ilk adım da atılmış oldu” dedi.
Milletvekili Nihat Öztürk de, ilgili iki bakanlık arasında süren görüşmelerin sonucunda yer tahsisinin gerçekleştiğini söyledi. Öztürk, “Biz Milletvekilleri olarak üzerimize düşeni yaptık. İki bakanlık arasındaki protokolün hazırlanması için çaba sarfettik ve istediğimiz sonuca ulaştık” derken, Özyer, “Çevre ve Orman Bakanlığı, ilk kez sağlık için yer tahsisi yaptı. Bu, Muğla milletvekilleri ve bürokrasisinin başarısıdır” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir