Menteşe Belediyesine Ödül

mentese-ödül-15032016Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, projeleriyle dikkat çeken başarılı CHP’li Belediyelere ödül verdi. 100 belediyeden 500’ün üzerinde projenin katılığı yarışmada Menteşe Belediyesi “Menteşe Çocuk Bilim Parkı” projesi ile ödüle layık görüldü. Başkan Gümüş törende ödülünü, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan aldı.
İzmir’in Seferihisar ilçesinde gerçekleşen ve toplam 100 belediyeden 500’ün üzerinde projenin yarıştığı Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) Yerel Yönetim Ödülleri 2016 toplantısında, başarılı çalışmalar ile örnek projelere imza atan Menteşe Belediyesi, çocuk kategorisinde “Menteşe Çocuk Bilim Parkı” ile başarılı bulunarak ödüllendirildi.
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Göreve geldiğimiz günden bu yana örnek projelere imza atarak marka kent olmayı hedefledik. Bu süreçte kendimize ve en çok da vatandaşlarımıza güvenerek emin adımlarla ilerledik. Gençlerimizi, çocuklarımızı ve halkımızı yönetim sürecine katarak, yenilikçi, fark yaratıcı fikirler üretip, örnek projelere imza atmaya çalıştık. Bugün bu çalışmalarımızın meyvesini aldık. SODEM’in Yerel Yönetimler Ödül töreninde hayata geçirdiğimiz “Menteşe Çocuk Bilim Parkımız” ile ödüle layık görüldük. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan ettiğimiz, bölgemizin ilk ve tek bilim parkımız ile soran, sorgulayan, merak eden ve üreten nesiller yetiştirme hedefindeyiz. Çocuklarımızın ‘merak’ ve ‘bilgiye ulaşma’ isteklerinde onlara destek olmaktan çok mutluyum. Ödülümüzü Menteşe halkına ve çocuklarımıza armağan ediyorum” dedi.
Törende konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Belediye başkanlarımız son derece başarılı belediye hizmetlerinin altına imza attı. Jüri üyelerimize yaptıkları seçim nedeniyle yürekten teşekkür ederim. Eminim zorlandılar ama güzel projeleri bize tanıtma imkanı buldular” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir