50 Hektar Kül Oldu

50-hektar-kül-oldu-10032016Marmaris’te dün akşam saatlerinde başlayan orman yangını sabaha karşı yağmurunda etkisiyle tamamen kontrol altına alındı. Yangında 50 hektar kızılçam ormanı kül oldu.
İlçeye bağlı Hisarönü Mahallesi Bördübet Mevkii’nde dün akşam saat 17.00 sıralarında henüz belirlenemeyen sebepten orman yangını çıktı. Vatandaşların haber vermesiyle bölgeye sevk edilen çok sayıda arazöz ve yangın söndürme işçisi yangın mahallinin ulaşılamaz olması nedeni ile alevlere müdahale edemedi.
Kuvvetli rüzgarında etkisiyle kısa sürede yayılan yangına helikopter olmadığından havadan da müdahale edilemedi. Bölgeye diğer ilçe işletme müdürlüklerinden 50 arazöz 400 işçi ve 6 dozer sevk edildi. Rüzgarın etkisi ve gece karanlığı ekiplerin müdahalesini zorlaştırırken yangın bölgesine indirilen dozerler gece boyunca yangının diğer bölgelere sıçramaması için yol açma çalışması yaptı. Söndürme çalışmaları gece boyunca aralıksız devam etti. Yangın, söndürme çalışmalarının devam ettiği sırada başlayan sağanak yağmurunda etkisiyle gece saat 03.00’te tamamen kontrol altına alınarak soğutma çalışmalarına başlandı. Bölgede çok sayıda arı kovanı da yanarak zarar gördü. Çıkan yangında 50 hektara yakın kızılçam ormanı kül oldu.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir