Arslan’ın Acı Günü

arslnın-acı-günü-08032016AK Parti Muğla İl Teşkilat Başkanı Osman Arslan’ın eniştesi özel harekat polisi Muzaffer Tufaner şehit oldu.
Şırnak’ın İdil İlçesi’nde terör örgütü üyelerine yönelik yürütülen operasyona katılan güvenlik görevlileri arasında yer alan ve AK Parti Muğla İl Teşkilat Başkanı Osman Arslan’ın eniştesi özel harekat polisi Muzaffer Tufaner şehit oldu.
Yozgat Saray doğumlu olan Tufaner’in cenazesinin yarın Yozgat’a getirilmesi beklenirken, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı ve beraberindeki bir grup bürokratın şehit ailesinin acısını paylaşmak üzere Saray’a gittikleri öğrenildi. Şehidin Yozgat’ın Yerköy ilçesine bağlı Sarayköy köyünde yaşayan babası Ali ile annesi Ayten Tufaner’e ise acı haber, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök ve İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar tarafından verildi. Şehidin baba evine Türk bayrağı asıldı, yakınları aileye taziye ziyaretlerinde bulundu. Şehidin annesinin iki gün önce anjiyo olduğu, kardeşi Ramazan Tufaner’in de Malatya’da polis memuru olarak görev yaptığı öğrenildi.
Kayseri Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü kadrosunda olan ve geçici görevle Şırnak’ın İdil ilçesine gittiği kaydedilen şehit Tufaner’in, Nisanur, Ahmet ve Ali isminde 3 çocuğu bulunduğu belirtildi.
Öte yandan, aynı çatışmada bir harekat polisi daha şahadete kavuştu, üç özel harekat polisi ise yaralandı.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir