“İyi ki Yeşilay var”

Muğla’da Yeşilay Derneği üyeleri, protokol üyeleri ve vatandaşların katılımı ile Yeşilay Haftası dolayısıyla Cumhuriyet meydanından başlayan “İyi ki Yeşilay var” yürüyüşü,düzenlendi.
Yürüyüşe Muğla Vali Yardımcısı Kamil Köten, Menteşe Kaymakamı Zeki Aslan, Yeşilay Muğla Şube Başkanı Şadi Pirci, Daire Müdürleri, Yeşilay gönüllüleri ve vatandaşlar katıldı.
Yürüyüş öncesi düzenlenen törende konuşan Yeşilay Derneği Muğla Şubesi başkanı Şadi Pirci, bu yıl “İyi ki Yeşilay var” sloganıyla Yeşilay Haftasında çeşitli etkinlikler yaptıklarını belirterek,” Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için Muğla’da çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Bu yıl da “İyi ki Yeşilay var!” konseptiyle kutlayacağımız haftada, bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için tüm otoriteleri ve toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz. İlimizdeki Yeşilay gönüllülerimizle Yeşilay haftası münasebetiyle zararlı alışkanlıklara ve bunların yayılmasına engel olmak için hep birlikte el ele vererek, etkinlik ve seminerlerimizle bağımlılıklarla mücadele çağrısında bulunuyorum”dedi. Yeşila’yın, bugüne kadar toplumla ve gençlikle kucaklaşmayı, onların her türlü zararlı alışkanlıklardan ve bağımlılıktan korunmasını hedeflediğini dile getiren Pirci, “Farkındalık oluşturmak için stant, çocuklara yönelik yeşilin her tonu adlı boyama çalışması, kurumsal ziyaretler gerçekleştirdik” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir