ADALETİN BUMU DÜNYA!

adaletin-bumu-dünya-04032016Muğla’nın Bodrum ilçesinde Aylan Kurdi ve 4 kişi 2 Eylül 2015 tarihinde tekne faciasında boğularak yaşamlarını yitirmişti. Olayla ilgili  Suriye uyruklu Muwafaka Alabash ve Asem Alfrhad gözaltına alınmıştı. Bodrum Ağır ceza Mahkemesinde görülen son duruşmada Muwafaka Alabash ve Asem Alfrhad 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Dünya gündemine oturmuştu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 2 Eylül 2015 tarihinde Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’na geçmek isterken bindikleri fiber teknenin, Akyarlar Mahallesi Alihoca Burnu açıklarında alabora olması sonucu Suriyeli 3 yaşındaki Aylan Kurdi, ağabeyi 5 yaşındaki Galip Kurdi ve annesi 35 yaşındaki Rihan Kurdi’nin de aralarında bulunduğu 5 kişi yaşamını yitirmişti. 3 yaşındaki Aylan Bebeğin cansız bedeni Bodrum sahiline vurmuş ve bu görüntü dünya gündemine oturmuştu.

35 yıl hapis istenmişti

5 kişinin ölümüyle ilgili Suriye uyruklu 36 yaşındaki Muwafaka Alabash ve 35 yaşındaki Asem Alfrhad tutuklanmıştı.  Muwafaka Alabash ve yaşındaki Asem Alfrhad hakkında Bodrum Ağır Ceza Mahkemesinde  ‘Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olmak’ ve ‘iştirak halinde göçmen kaçakçılığı yapmak’ suçlarından 35 yıla kadar hapis ve ayrıca adli para cezası istemiyle dava açılmıştı. 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın ardından tutuklanan iki sanığın son duruşma Bodrum Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Son duruşmada mahkeme Muwafaka Alabash ve Asem Alfrhad 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir