Madalyalı Aşçılar

madalyalı-aşçı-25022016Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ortaca Meslek Yüksekokulu Aşçılık Bölümü Öğrencileri gastronomi festivalinden ödülle döndü.
Ortaca Meslek Yüksek Okulu Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı öğrencileri 14.ncüsü düzenlenen İstanbul Gastronomi Festivalinden madalya ile döndü. 14’ncü İstanbul Gastronomi Festivali 24 ülkeden 400’ü yabancı 2000’nin üzerinde katılımcı ile yapıldı. Ortaca Meslek Yüksekokulu Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı ikinci sınıf öğrencilerinden Ufuk Aygün, Ortaca Dalyan mahallesine özgü geren otlu ‘Kremalı Lime Sos Eşliğinde Mavi Yengeç’ isimli yöresel lezzet ile katıldığı balık kategorisinde Gümüş madalya aldı. Diğer katılımcı öğrenci Önder Nacar ise ‘Fesleğenli Levrek Filetosu (Kestane püresi ve ıspanak özlü sos) isimli yemeği ile balık tabağı kategorisinde Bronz madalya aldı.
Ortaca Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ramazan Güp yapmış olduğu açıklamada ‘’İstanbul Gastronomi Festivalinden madalya ile dönen Aşçılık Programı öğrencileri Ufuk Aygün ile Önder Nacar’ı ve onları bu yarışmaya hazırlayan Öğretim Görevlisi Egem Zağralı’yı Uluslararası arenada Üniversitemiz ve Yüksekokulumuzu başarıyla temsil ettikleri için yürekten kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum’’ dedi.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir