Muğla Engelliler Dernek Başkanı Emine Çakıroğlu : “Bizim üzerimizden duygu sömürüsü yapılıyor”

engelliler-derneği-açıklama23022016Son dönemde engelliler ismini kullanıp duygu sömürüsü yaparak vatandaşları kandıran ve bunu ranta çeviren art niyetli gruplardan rahatsızlık duyan Muğla Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakır yaptığı yazı açıklama ile uyardı, “Derneğimizce tiyatro bileti satışı yapılmamaktadır.”
“Bugüne kadar yapmış olduğumuz faaliyetlerde engellilerin sorunlarına yönelik çalışmalara ağırlık verdiklerini belirten Muğla Engelliler Dernek Başkanı Emine Çakıroğlu açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Bilindiği üzere, Muğla Engelliler Derneğimiz 2007 yılından bugüne kadar Muğla ilimizde faaliyetlerini Muğlalı hemşerilerimizin katkı, teşvik, destek ve hoşgörüleri sayesinde yürütmektedir. Bugüne kadar insanları ve kamu vicdanını etkileyerek duygu sömürüsüne bulaşmamayı ilke olarak benimsemiştir. Kişilerin onurunu rencide edici kabul ettiği; dergi, eşya, vb. satış faaliyetlerinden kaçınılmıştır. Hatta bu gibi faaliyetler için ilimize dışarıdan gelen kişilere yönelik olarak yönetimimizce gerekli tepkiler ve ihbarlar yapılmaktadır.
Dernek olarak bugüne kadar yapmış olduğumuz faaliyetlerde engellilerin sorunlarına yönelik çalışmalara ağırlık verilmiş ve tüm Muğlalı hemşerilerimizin güvenlerini kazanmak bizim için en büyük gurur kaynağı olmuştur.
Fakat son günlerde ilimize, diğer illerden geçmiş yıllarda da olduğu gibi bu yılda engelli derneklerinin adını kullanarak; kurye, telefon ile (850’li ve değişik hatlardan) tiyatro bileti satışı yapılmaktadır. Bu satışlardan Muğla Engelliler Derneğimize de yardım aktarıldığı ve derneğimize katkı sağlanacağı, üyelerimize yardım edileceği yönünde vaatlerle ilimiz merkez ve ilçelerindeki birçok vatandaş, esnaf hatta kendi dernek üyelerimize dahi ulaşıldığı, duyarlı birçok vatandaşımız ve dostumuzun derneğimize yaptıkları müracaat ve telefonlardan anlaşılmaktadır.
Bu satışların Muğla Engelliler Derneği ile hiçbir ilgisi yoktur. Bu konulara ilimiz genelindeki duyarlı, bizlere güvenen ve sevenlerin dikkatlerini çekmeyi ve bilgilendirmeyi bir borç bildiğimiz için Muğla Engelliler Derneği Yönetim Kurulu olarak açıklama yapma gereği duyulmuştur.”

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir