Muğla’dan Bir Şampiyon Daha

isitme-engelliler-22022016Ortaca İşitme Engelli Spor Kulübü Derneği Bayanlar Futsal Takımı, Türkiye Futbol Federasyonu’nun “Türkiye Futbol Oynuyor” Projesi kapsamında destek verdiği İşitme Engelliler Spor Federasyonu tarafından 17-21 Şubat 2016 tarihlerinde düzenlenen İşitme Engelliler Türkiye Kadınlar Futsal Şampiyonu oldu.
Şampiyonada ilk maçında İstanbul SessizlerSpor’la karşılaşan Ortaca İşitme Engelli Spor Kulübü müsabakadan 3-0 galip ayrıldı. Guruplarındaki ikinci karşılaşmalarında ise baştan sona üstün bir oyun sergileyen Ortaca İşitme Engelli Spor Kulübü, Karşıyaka İşitme Engelliler takımını 22-0 gibi net bir skorla geçmeyi başardı. Yarı final ve Final maçlarında da sahaya koydukları güzel oyunlarıyla net skor alan Ortaca İşitme Engelli Spor Kulübü Turnuvanın Şampiyonu oldu.
Derneği Bayanlar Futsal Takımı başarılı mücadeleli ile kupayı kazandı.
Turnuvada şampiyon olan Ortaca İşitme Engelli Spor Kulübü Derneği Bayanlar Futsal Takımı’ndan 6 sporcunun 19 Haziran – 2 Temmuz 2016 tarihlerinde İtalya’da yapılacak olan Kadınlar Dünya Şampiyonası’na katılacak Futsal Milli Takıma girmeye hak kazandı.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir