Menteşe’de Bisikletçilere, Konuk evi

mentese-bisiklet-konukevi-13022016Menteşe Belediyesi çevre dostu ulaşım aracı bisiklet kullanıcıları için, Gülağzı Mevkiinde yer alan bisiklet konuk evini (Guesthouse for Cyclists) restore ederek, bisikletçilerin kullanımına açıyor.
Avrupa Hareket Haftası Ulusal koordinatörü ve Eurovelo Avrupa Bisiklet Rotaları ağı koordinatörü Feridun Ekmekçi, restore edilen konuk evi ile uzun yol bisiklet turcularına kısa bir mola ile misafirperverlik sağlanacağını belirterek, Başkan Gümüş’e teşekkür etti.
Ekmekçi, “Yaklaşık bir yıl önce Valiliğimize ve Kaymakamımıza Uluslararası networklerde yüksek tanınırlığı olan ENVERÇEVKO Derneği sportif ve kültürel etkinlikleri için, hem de Uluslararası bisiklet kullanıcılarının 1-2 gün dinlenme amaçlı ücretsiz konaklama sağlayabilecekleri, bu mekana talip olduğumuzu belirtmiştik. Yapılan görüşmeler üzerine bu talebimiz olumlu karşılandı. Konuk evini 5 yıllığına tahsis ettik. Bu süreçte çevre dostu ulaşım aracı bisiklet kenti ve bisikletli turizmin geliştirilmesi çalışmalarımıza, daha öncede destek veren Menteşe Belediye Başkanımıza ofisin restorasyonu ve konaklama taleplerimizi ilettik. Sağolsun Belediye Başkanımız bu taleplerimizi olumlu karşılayarak isteklerimizi yerine getiriyor. Menteşe Belediyemizin buradaki çalışmalar sonrası konuk evimiz bisiklet kullanıcılarımızın hizmetine açılacak. Desteklerinden dolayı Valiliğimize, Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve Gülağzı Muhtarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Gülağzı Mevkiinde yapılan konuk evi hakkında bilgiler veren Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Belediye olarak bisiklet kent Menteşe için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu amaçla gelen talepleri de dikkate alarak değerlendiriyoruz. Belediyemizin Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Gülağzı Mevkiinde bulunan konuk evini restore çalışmalarına başladılar. Buradaki banyo, tuvalet, mutfak, laminat döşeme, badana, tadilat çalışmaları tamamlanmak üzere. Burası tamamlandıktan sonra konuk evimiz uluslararası uzun yol bisikletçilerine ücretsiz 1 ya da 2 günlük bir konaklama hizmeti sağlayacak. Gülağzı Muhtarlığı ve Dernek Yönetimimiz konuk evimizin takibini yapacak. Bisikletçilerimizin, soğuk günlerde sıcak bir duş alabilecekleri, dinlenebilecekleri, çaylarını demleyecekleri kendi başlarına kalıp temiz bırakmaları sağlanacak bir mekan olarak öngörülmektedir. Tanıtımının gerekli platformlarda yapılarak bisikletli yabancı turistleri bölgemize daha fazla çekebiliriz. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.
Gülağzı Mevkiinki konuk evinin 1 hafta içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir