Onları Kimse Durduramıyor

onlari-kimse-bencik-okcu-12022016Samsun’da 3-5 Şubat’ta düzenlenen Salon Minikler Türkiye Şampiyonası’ndan 1 kupa, ve 3 madalya alan birde rekor kıran minik okçuları Vali Çiçek’te unutmadı.
Muğla’nın Yatağan ilçesinin Bencik Köyü’nde Aile Hekimi Dr. Ejder Sönmez’in çalıştırdığı Muğlaspor Okçuluk Takımı Samsun Tüyap Fuar Alanı’nda 29 ilden 237 sporcunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonada takım sıralamasında 247 puanla Türkiye rekoru kırarak üst üste dördüncü kez şampiyon oldu. Makaralı yay kategorisinde Muğlalı okçulardan Songül Lök birinci olurken, Gülçin Balık ikinci, Sevda Yaka da üçüncü oldu.
Sporcuları makamında kabul eden Vali Çiçek, Muğla’da gelişen okçuluk sporu ile Muğlasporlu okçular bölgede değil tüm Türkiye’de hatta dünyada başarılar kazanıyor dedi.
onlari-kimse-bencik-okcu-120220161
Gönüllü olarak antrenörlük yapan Aile Hekimi Dr. Ejder Sönmez’i tebrik eden Vali Çiçek, “Sporcularımızın ilimizi hem Türkiye’de hem de dünyada uluslar arası müsabakalarda başarılı bir şekilde teslim edecek güçlerinin olduğuna inanıyorum. Sporcularımızın her zaman yanındayız. Bu başarıyı uluslar arası arenaya taşıyarak bayrağımızı dalgalandıracaksınız. Sporun yanında okul hayatınızı ihmal etmeyeceksiniz. İlimizde sizin gibi sporcularımız olduğu sürece alternatif turizm faaliyetlerinden olan spor turizmini geliştirmemiz daha kolay olacaktır” diye konuştu.
Disiplinli bir şekilde çok çalıştıklarını aktaran sporcular ise, kürsüyü kapatarak takım olarak birinci olacaklarına inandıklarını bu başarıdan dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler. Konuşmaların ardından Vali Çiçek sporculara hediye verdi.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir