Kocadon beraat etti

kocadon-beraat-etti-12022016Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’la birlikte rüşvet, usulsüzlük ve yolsuzluk iddiasıyla 69 sanığın tutuksuz yargılandığı davada karar duruşmasında beraat kararı çıktı. Savcı, mütalaasını açıkladı, dosyadaki tüm suçlamalarla ilgili sanıkların tamamı için beraat istedi.
Bodrum’da 2012’de polis tarafından gerçekleştirilen operasyonun ardından 1994-2011 yıllarını kapsayan 64 dosyaya el konulmuş, Savcılık İmar ve Fen İşlerindeki plan ve tadilatlarına yönelik aykırılıklarla ilgili soruşturma başlatmıştı. Aralarında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da olduğu 9 kişi ‘İhaleye fesat karıştırmak, görevi kötüye kullanmak, haberleşmenin gizliliğini ihlal, rüşvet ve suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’ iddialarıyla tutuklanmış ve yaklaşık 100 gün cezaevinde kalmışlardı. Daha sonraki duruşmalarda Başkan Kocadon ile birlikte tutuklu sanıklar serbest bırakılmıştı. Hazırlanan iddianamede, 10 ayrı olaydan dolayı suçlanan 69 sanık hakkında, toplamda yüzlerce yıla varan hapis cezaları talep edilmişti.
Muğla 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugün görülen karar duruşmasında Savcı, yargılanan tüm sanıkların haklarında iddia edilen suçlarla ilgili dosyada yeterli delil olmadığı için beraatlarını istedi. Yapılan karar duruşmasında aralarında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da bulunduğu 69 sanık beraat etti.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir