GÜLLÜK’TE GÜLLER AÇACAK

gulluk-milas-gul012022016Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü çevre düzenlemeleri kapsamında Güllük’teki cadde, bulvar ve refüjlere çiçek dikimi yaptırdı. Kadın işçilerin elleriyle dikilen güller , Güllük’e daha renkli bir görünüm verilecek.
Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kış ayının sonuna gelinmesiyle şehre renk katacak uygulamalara ağırlık vermeye başladı. İlçe merkezinde ve mahallelerde çevre düzenlemesi kapsamında yapılan çalışmalarda, binlerce çiçek toprakla buluşturuluyor. İlçe turizmin en önemli lokomotif yerleşim yerlerinden biri olan Güllük’te de güller cadde ve refüjleri süsledi. Çalışmaları yerinde denetleyen Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat ve Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Çoban, Güllük’ü güllerle donatan kadın işçileri yakından izledi.
Mevsime uygun cinste rengarenk çiçekleri özenle toprağa yerleştiren işçilerle sohbet eden ve birkaç çiçeği de kendi elleriyle diken Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat: “Bu çalışmalarda sokaklara kadın eli değmiş oluyor. Kadınların özeni ve güzelliği diktikleri çiçeklerle caddelere, sokaklara yansıyor.” diyerek işçilere teşekkür etti.
Çevreyi güzelleştirmenin asli görevlerinden biri olduğunu belirten Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Çoban: “Belediye olarak ilçemizi yeşillendirmek, güzelleştirmek bizim asli görevimiz. Kış aylarında da sokaklarımızı, parklarımızı ve caddelerimizi güzelleştirmek için çalışmalar sürdürdük. Ama şimdi daha yoğun bir çalışma yapıyoruz. Bahar ve yaz sezonunda Milas’ı renklendirmek ve güzelleştirmek için ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir