Yanan Evinde Can Verdi

yanan-evinde-can-verdi-esencay-mentese-mugla-10022016

Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı Esençay Mahallesi’nde elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında üç ev tamamen yandı, 86 yaşındaki Ayna Çelik isimli yaşlı kadın yanan evde hayatını kaybetti.
Menteşe ilçesine bağlı Esençay Mahallesi’nde Ayna Çelik (86) isimli yaşlı kadının yaşadığı evde elektrik kontağından kaynaklandığı tahmin edilen yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın, bitişikteki Emin Varlı ve Ali Ay isimli vatandaşların evlerine de sıçradı. Ahşap evlerin yanması ile alevler yanlardaki evlere de sıçradı. Camiden yapılan anonsla mahalle sakinleri uyarıldı. İlk müdahale mahalle meydanında bulunan Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait su tankeri ile yapıldı. Yapılan ilk müdahalede alevlerin diğer evlere sıçraması önlendi.
Esençay Mahalle Muhtarı Niyazi Orhan’ın 112 Acil Çağrı Merkezi’ni aramasıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi. 112 Acil Servis ve Göktepe Mahallesi Jandarma Karakol ekipleri ve daha sonra Jandarma Olay Yeri İnceleme ekipleri de yangın mahalline geldi. İlk müdahaleyi mahalleye 6 kilometre uzaklıkta sürekli olarak konuşlandırılan itfaiye ekipleri yaparken, Menteşe’den de takviye itfaiye ekipleri geldi. 5 saat süren söndürme çalışmasının ardından yangın kontrol altına alındı. Yangın nedeniyle 3 evde de göçme meydana geldi.
Yangında, evden çıkamayan Ayna Çelik isimli yaşlı kadın hayatını kaybetti. Ceset, yapılan incelemenin ardından otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir