Vali Çiçek; “İyi sporcular yetiştirerek şampiyonlar çıkarmalıyız”

vali-cicek-sampiyonlar-10022016Muğla Valisi Amir Çiçek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz’ı ziyaretinde Muğla için alternatif turizm olarak görülen spor turizmin gelişmesi için bölgede iyi sporcular yetiştirerek şampiyonlar çıkarmak gerektiğini belirtti.
İl genelinde kurum ziyaretlerini aralıksız sürdüren Muğla Valisi amir Çiçek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ziyaretinde yapılan yatırımlar ve tesisler hakkında bilgi aldı.
Sağlıklı gençliğin yetişmesi için spor faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılmasının önemini vurgulayan Vali Çiçek “Vizyonumuzu açma yönündeki çalışmalar yapmamız çok önemlidir. Manevi yönden kazanılan kaynaşma, dayanışma ve birlik hareketleri, genç yaşta elde edilerek, insan yaşamında dinamikliği sağlar. İyi, sağlıklı bir gençlik için görevimizi en iyi şekilde yapmamız gerekir. İl ve ilçedeki çalışmalarımızı ve projelerimizi takip edeceğiz. Federasyon temsilcileri ve yetişmiş elemanlarımızla imkânlarımızı en iyi şekilde kullanarak uluslararası her alanda Türkiye’mize madalya kazandıracak sporcular yetiştirmeliyiz.”dedi
Muğla’nın her çeşit sporu yapmak için uygun bir il olduğunu belirten Vali Çiçek “Spor turizminin her alanında ev sahipliği yapacak özelliğe sahip şehrimizin denizinde ve karasında iyi sporcular yetiştirerek şampiyonlar çıkarmalıyız” şeklinde konuştu.
İnşaatı devam eden ve uluslar arası müsabakalarında yapılabileceği ölçülerde standartlara uygun 3 bin kişilik spor salonunu inceleyen Vali Çiçek yapılan tesisin biran önce tamamlanarak hizmete girmesi için çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir