Mavi Yol vekilleri bilgilendirdi

Bodrum’da 20’yi aşkın sivil toplum örgütü tarafından kurulan Mavi Yol Platformu davet ettiği Muğla milletvekillerini Bodrum ve çevresinde yaşanan çevre ve doğa kirliği konusunda sunum yaparak TBMM’de gereken çalışmaları yapmalarını istediler.
Haber Merkezi
Bodrum Belediyesi Meclis salonunda düzenlenen ve yaklaşık 4 saat süren Bodrum Mavi Yol Platformu tarafından düzenlenen ve CHP ve MHP Muğla Milletvekillerinin katıldığı toplantıda Bodrum’da yaşanan çevre kirliliği konusunda milletvekillerine sunum yapıldı.
Toplantıya, CHP’li milletvekilleri Tolga Çandar, Dr. Nurettin Demir, MHP’li Milletvekili Mehmet Erdoğan, MHP İlçe Başkanı Asım Başaran, Bodrum Belediyesi meclis üyeleri ve platform üyeleri katıldı. Toplantıda slayt gösterisi ile Mavi Yol bileşenlerinin oluşumu, amaçları ile yarımada da yapılan çevre, doğa, SİT alanlarında yaşanan tahribatlar anlatıldı.
Toplantıda, Gölköy ve Milas Tuzla Sulak alanları, çevre tahribatları, koylar ve koylarda yapılaşma, çevre kirliliği, Gölköy Derin Koy otel inşaatı, Pina yarımadası, Kisebükü, Jeotermal enerji sahaları adı altında yatan tehlikeler, Karaada, Cennet koy, Gündoğan otel inşaatı, yangınlara dikkat çekildi. Bodrum da bu güne kadar yapılan sempozyum, arama konferansı ve bilimsel çalışmaların yetkililerce değerlendirilmeye alınması sorgulandı.
Bodrum’u, Bodrum yapan özelliklerinin kaybolması, kat sayısı, renk ve mimari ihlaller, görüntü kirliliği, yerel dokunun ve yaşamın yok oluşu, altyapı sorunları, ulaşım katı atık, sıvı atık, hafriyatların, molozların ve vidanjörlerle atıkların bertarafı problemi, derelere, denizlere, yol kenarlarına atılması, tarım alanları üzerindeki baskı ve politikalar fotoğraf ve video sunumlar ile gösterildi.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir